MÓZG

art venue / social club / residential space

Tupot Poetycki #61 | SLAM + ????????????????????????????????????/????????????ł????????

Sześćdziesiąty pierwszy SLAM poetycki w Bydgoszczy. To już końcówka bydgoskich eliminacji — niedługo spotkamy się w Poznaniu na Ogólnopolskich Mistrzostwach SLAMu Poetyckiego... z najlepszymi slamerami w Polsce! W ramach instalacji słowno — muzycznej, kolejny duet w tym sezonie: Emila Konwerska oraz Jakub Ziołek. ➫ jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem w warsztatach kreatywnego pisania lub slamerskich (nie tylko dla aktywnych slamerów i poectwa) proszę o mail na tupotpoetycki@gmail.com ➫ SLAM turniej poetycki, na którym każdy może wystąpić wystarczy zgłosić się na tupotpoetycki@gmail.com poeta ma 3 minuty • nie używa rekwizytów ani muzyki • prezentuje ́ tekst można czytać z kartki, urządzenia mobilnego, pamięci turniej składa się z trzech części pierwsza, w której występują wszyscy zgłoszeni, półfinał (cztery osoby), finał (dwie) to publiczność decyduje o tym jak przebiega wieczór, kto przechodzi dalej! klasycznie stówka dla zwycięzcy, cała czwórka półfinalistów może wysłać tekst na adres tupotpoetycki@gmail.com, z pośród których jeden będzie wydany w odcinku magazynu Fabularie ➫ /ł ➫ wjazd 20PLN — występujący free ⚇

2022-05-21

Widzicie & Paweł Sokołowski

bilet - 20 zł Widzicie & Paweł Sokołowski – trio, w skład którego wchodzi dwóch muzyków z Wrocławia: Ryszarda Lubieniecki (walkmany, głośnice), Michał Sember (wokal, wzmacniacz) i jeden z Łodzi: Paweł Sokołowski (saksofony, syntezator modularny). Zespół gra prywatne improwizacje, które czasem prowadzą przez ścieżki muzycznego kolażu zbudowanego z przetworzonych fragmentów taśm magnetofonowych. Wykorzystuje też dźwięki zwarć, które płynnie przejść mogą w rapowy szkic, albo dialog saksofonu z głośnicami wykręconymi z akordeonu. Po kilku udanych koncertach w Polsce, zespół z zainteresowaniem myśli o swojej przyszłości. https://soundcloud.com/micha-sember/sets/widzicie-pawe-soko-owski-live Ryszard Lubieniecki – kompozytor, muzykolog, instrumentalista, improwizator. Absolwent studiów licencjackich w klasie prof. Bettiny Skrzypczak (kompozycja) oraz magisterskich w klasie prof. Jerzego Kaszuby i dr. Stanisława Miłka (akordeon) w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie doktorant w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zajmuje się głównie twórczością muzyczną XIV i XV wieku. W aktualnych badaniach skupia się na zagadnieniu pamięci i jej śladach w XV-wiecznych źródłach muzycznych i teoretycznych. Poza akordeonem gra również na portatywie organowym. Współzałożyciel tria muzyki współczesnej Layers i zespołu muzyki średniowiecznej Vox Imaginaria. Jako improwizator aktywnie działa na wrocławskiej scenie muzyki improwizowanej, m.in. tworząc zespoły Lubieniecki/Rupniewski, Disquiet i Widzicie. https://soundcloud.com/ryszard-lubieniecki https://www.youtube.com/channel/UCHe6YJ4Sgi5xCmcqil_4k2Q Michał Sember - Improwizuje z użyciem gitary elektrycznej i głosu. Interesuje się długim trwaniem, drobnymi zmianami i pozornie niepasującymi do siebie teksturami. Miał przyjemność współpracować z muzykami z różnych środowisk jak również uczestniczyć w rapowych bitwach freestyle. Jest aktualnym mistrzem Bydgoskiej Bitwy Freestyle, a dzień po koncercie Widzie będzie bronił tytułu. Studiuje muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Paweł Sokołowski - Zajmuje się różnymi formami sztuki. Twórczość traktuje jako element wpleciony w życie. Nie sądzi, że tworzy dzieła sztuki jako precyzyjnie wycyzelowane artefakty. Przynajmniej nie skupia się na tym. Lubi improwizację, teraźniejszość, życie. Muzyka jest formą sztuki najbliższą jego sercu. Zajmuje się również fotografią, czasem filmami krótkometrażowymi. Studiował filozofię w Łodzi do 2012 roku. Został w tym mieście i zaczął zajmować się animacją kultury - organizuje w Łodzi festiwal oraz cykl koncertów pod nazwą Musica Privata - prezentuje się tam głównie muzykę improwizowaną i współczesną klasykę. Jako muzyk współpracował z wieloma improwizatorami z całego świata, od każdego z nich uczył się innego podejścia i starał się odpowiadać na to w swój własny sposób.

2022-05-27

SKRD!!! LABEL NIGHT — pranie mózgu

Czas na drugą edycję imprezy "SKRD!!! Label Night" tym razem w stolicy SKRD!!!, czyli w Bydgoszczy. Na początku czerwca wbijamy do legendarnego klubu MÓZG, aby pobawić się z Wami przy muzyce core'owej. Tej nocy zagramy od gabberów przez breakcore i hardcore aż po terrorcore i speedcore! Oczywiście nie zabraknie klasyki gatunku, czyli polcore!!! Większość muzyki, którą gramy jest wyprodukowana przez nas oraz artystów z SKRD!!!, więc jakby ktoś chciał się nakręcić przed imprezą to wbijajcie na naszą stronę i pobierajcie kawałki za FREE — https://skrd.ddv.pl/news.php SCENA GŁÓWNA (SKRD!!!): - - - - - oraz goście: - - SCENA DRUGA (Ruff Puff) WSTĘP 20 PLN | po północy 30 PLN .

2022-06-04

Kulturalna Czerwcówka w Sokołowsku

Stowarzyszenie Grupa Sokołowska, Fundacja Sztuki Współczesnej InSitu, Mózg Foundation, Radio Kapitał oraz mieszkańcy Sokołowska zapraszają na drugą edycję interdyscyplinarnego spotkania towarzyskiego pt. "Kulturalna Czerwcówka w Sokołowsku". Tegoroczna edycja tego społecznego przedsięwzięcia poświęconego rozwojowi komunikacji międzyludzkiej oraz wymianie kulturalnej w oparciu o wszelakie formy aktywności kreatywnej, odbędzie się między 15 a 19 czerwca na terenie całej miejscowości, zrzeszając reprezentantów najróżniejszych dziedzin i środowisk z najbliższego sąsiedztwa, z regionu oraz z pozostałych części kraju. Informacje dotyczące programu pojawiać będą się sukcesywnie w przestrzeni internetowej. Jako że jednym z priorytetowych celów Kulturalnej Czerwcówki jest zwiększanie dostępności lokalnych oraz ogólnopolskich zasobów kulturowych, wstęp na wszystkie wydarzenia w jej ramach jest bezpłatny. Jednak, biorąc pod uwagę obszerną grupę ludzi wkładających w produkcję i realizację naszego spotkania nieocenioną moc swych zasobów, zachęcamy wszystkich odbiorców chcących wspierać szczere inicjatywy oraz wziąć pasywny udział w organizacji tego przedsięwzięcia, do zakupu karnetów/cegiełek w cenie 100 zł lub więcej poprzez portal Going.pl (link poniżej). Dochód uzyskany ze sprzedaży karnetów/cegiełek zostanie w całości przeznaczony na koszta podróży, zakwaterowania i wyżywienia dla występujących oraz koszta obsługi wydarzenia. KARNETY/CEGIEŁKI - https://goingapp.pl/wydarzenie/kulturalna-czerwcowka-w-sokolowsku/czerwiec-2022

2022-06-15

???????????????????? ???????????? +1 | ????????????????????????????????????????????????

Przed nami siódma i ostatnia warszawska odsłona projektu Super Sam +1. To cykl, który najpierw odbywał się w warszawskiej filii klubu MÓZG, następnie w siedzibie czyli DZIKu oraz w SPATiFie. Projekt od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem, w tym roku poza kolejnym, interesującym programem spotkamy się w formule mini festiwalu, która poza głównymi duetami przewiduje dodatkowe koncerty, a całość odbędzie się na przełomie czerwca i lipca. ́ 29.06.2022, . 20:00 & , . 45, 30.06.2022, . 20:00 ℎ & ℎł , . 44, ̨ 01.07.2022, . 20:00 & , . 45, : ℎ & 02.07.2022, . 20:00 & , . 45, : ℎł & O projekcie: Supersam + 1 to cykl wystąpień mistrzowskich. Projekt koncentruje się głównie wokół muzyki, ale przewiduje też udział innych form wyrazu, takich jak: performance, multimedia, monodram. Podczas Supersam + 1 prezentowani są uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne. „SUPER” w tytule oznacza, że program budowany będzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów. „SAM” mówi oczywiście o występie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu. „+ 1” w tytule oznacza, że każdy wieczór uwieńczony jest występem w duecie. W większości przypadków artyści spotykają się na scenie po raz pierwszy. Więcej informacji na temat zarówno tej jak i poprzednich edycji znajduje się na stronie: http://supersam.mozg.pl Bilety: 30zł dzień | 100zł całość ◐ english ◑ “Supersam + 1” is a series of master performances. The project focuses mainly on music, however, it also includes other forms of expression such as: performance, multimedia, monodrama. “Supersam + 1” will present respected Polish and foreign artists whose work is original, experimental and innovative. “SUPER” in the title means that the programme will be based on renowned artists – masters. “SAM” (from Polish, means „alone”, "by himself/herself") refers to the solo performances as well as the creative loneliness. “+ 1” in the title means that each evening will be crowned with a duo performance. In most cases, the artists will meet on stage for the first time. All information about both this and previous editions can be found on the website: http://supersam.mozg.pl ◐ ◑ ◐ ◑ ◐ ◑ ◐ ◑ ◐ ◑ Organizator Główny: MÓZG Foundation Partnerzy: Dom Zabawy i Kultury DZIK Klub SPATiF Going Projekt współfinansowany ze środków Miasta Warszawa.

2022-06-29