Morze jako przestrzeń podróży, wolności i pamięci staje się główną inspiracją najnowszego projektu duetu João de Sousa & Paweł Szamburski. Artyści po raz pierwszy łączą siły, aby stworzyć cykl koncertów oparty na zupełnie nowym repertuarze, obejmującym fado, muzykę brazylijską, a także średniowieczne pieśni i poezję w języku galaicko-portugalskim. W programie koncertu Cantigas do mar znajdą się nowe aranżacje fado, brazylijskich pieśni inspirowanych wodą, średniowiecznych cantigas oraz autorskich utworów, które opowiadają o podróżach, tęsknocie, zmianie i doświadczeniu kontaktu z żywiołem. Głos i gitara João de Sousy oraz klarnet Pawła Szamburskiego tworzą kameralną przestrzeń muzyczną, w której tradycja spotyka się z nowoczesnością, a melancholia — z improwizacją.
DRUM AND BASS / NEUROFUNK / DUBSTEP / BASS
⌂ Mózg, ul. Parkowa 2
⌂ 18.04.2026
⌂ 22:00-05:00
⌂ 50 PLN (presale) startuje w środę 04.03.2026
⌂ 70 PLN (bramka)
Anibattle jest jak kropka nad i, jak wisienka na torcie, jak drugie danie główne sprezentowane od szefa kuchni. To co w czwartek będziecie mogli zobaczyć w przestrzeni miasta, teraz ujarzmimy i skondensujemy w czterech mózgowych ścianach. Ale, ale… Czy faktycznie ujarzmimy? Wcale nie! Bo zupełną dowolność oraz uskrzydloną wolność dostaną osoby studenckie. W lewym narożniku (na ścianie) – Gdańska Akademia Sztuk Pięknych. W prawym narożniku (na ścianie) – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Lub odwrotnie (wszak obiecaliśmy im dowolność). Na żywo będą miksować animacje. Zupełne szaleństwo wyświetlane na 2 ścianach. Na ścianie za muzykami sami nie wiemy, co się wydarzy. A na scenie? Dynasonic! Żywi ludzie na prawdziwych, analogowych i cyfrowych instrumentach. Do naszych uszu dotrze gęste i kremowe tętno ulicy w postaci basu, gitary, perkusji i elektroniki. Oczy wypełnią się kolorami i kształtami. Dusza zatańczy, w ekstazie unosząc się nad miastem. A wszystko to w Mózgu – naszym, bydgoskim oraz każdym Waszym. Totalnie musicie tego doświadczyć.
Kiedy te dwa kolektywy łączą siły to oznacza tylko jedno: dwójka DJ-ów, której nie straszne całonocne maratony, w końcu na dużej scenie. Ten pociąg wjedzie w takie techno-rejony, o których wam się nie śniło od hard groove, przez trance i hard trance po schranz, hard techno i uptempo. Przygotujcie się na rejwowe Termopile - selekcja naturalna zaczyna się tutaj od bpm typu szybciutko.
Przedstawiamy kolejną odsłonę działalności Koła Malarskiego Ok2cztery. Ekspozycja ukazuje różnorodne podejścia studentów do tematów malarskich, które można interpretować również poprzez tytuły poszczególnych dzieł. Artyści sięgają po nowoczesne środki wyrazu, swobodnie łącząc techniki i eksperymentując z formą.
Prezentowane prace wykraczają poza tradycyjne malarstwo – często pojawiają się w nich elementy rysunku, mix mediów, a także asamblażu, co nadaje całości wyjątkowy, współczesny charakter.
Wernisaż wystawy odbędzie się 1 maja 2026 roku o godz.19:00 w klubie Mózg w Bydgoszczy i będzie to pierwsza odsłona tego projektu.
WSTĘP WOLNY
Spotkanie bydgosko-toruńskiej ekipy w celu zagłębiania się w nie poznane jeszcze dźwięki. Jak zwykle zapraszamy serdecznie publiczność - dzięki waszej obecności udaje się nam osiągnąć większe skupienie. Jak zwykle każdy występ ograniczymy do 10 minut. Wstęp jest wolny - kto w mieście, poprosimy do Mózgu.
Wstęp wolny, ale można kupować płyty.